botovin-logo

לייעוץ ראשוני ללא עלות חייגו: 072-3902045

פניה מהירה

072-3902045
פרקט עץ מלא

פרקט עץ מלא

פרקט עץ מלא הוא סוג קלאסי המנצל את תכונות העץ ליצירת רצפה איכותית ונעימה. הוא בעל מראה חם וכפרי, עמיד ומבודד היטב. קיימים סוגי עץ רבים לבחירה, בגוונים ומרקמים מגוונים. אנו מציעים פרקט עץ מלא איכותי ואסתטי במיוחד המהווה בחירה מצוינת לחלל. צרו קשר לייעוץ ראשוני.

פרקט העץ הוא סוג הפרקט הקלאסי אשר רותם את סגולותיו הרבות של העץ כחומר גלם לפתרון ריצוף איכותי ונעים.
פרקט העץ ידוע בהקניית מראה כפרי וחמים לחלל האסתטי של החדר, והוא בעל יתרונות פונקציונאליים רבים כמו עמידות ובידוד, אשר הופכים את השימוש בו לנוח במיוחד.
מיני העצים המיועדים לפרקט הם רבים, והם כוללים עצי אגוז, בוק, דובדבן, מייפל, אלון ועוד, כל אחד מהם מתהדר במרקם שונה במקצת ובגוון אחר, וביחד הם מאפשרים טווח בחירה גדול למדי.

חשוב לדעת כי בארץ עקב האקלים החם פרקט העץ מותקן בהדבקה לריצוף כדי למנוע תזוזות, עיוותים וחריקות. זהו אילוץ שחשוב לקחת בחשבון.

הצצה קטנה - גלריית התמונות שלנו

לייעוץ ראשוני ללא עלות

חייג 072-3902045 או מלא את הטופס!

  • יתרונות פרקט העץ
  • טיפים לשימוש ולתחזוקה של פרקט העץ

  העץ מפורסם ביתרונות הרבים שלו כחומר גלם, והוא נמצא בשימוש האדם כבר מראשית ההיסטוריה.

  כאשר נעשה בו שימוש עבור פרקט, מקבל העץ נוכחות גדולה במיוחד בחדר, כאשר מבחינה אסתטית הוא נפרס על שטח רחב וכך מקבל מקום בולט במיוחד, ומבחינה פרקטית הוא בא במגע באופן תמידי עם הסביבה.
  לפיכך, במסגרת הפרקט מתעוררים ומתגלים כל יתרונות העץ במלוא עצמתם, וניתן למנות את חלקם בנקודות הבאות:

  • מראה ואסתטיקה: אין ספק שהחזות של העץ היא בעלת קסם מיוחד כאשר אחד מן היתרונות המרכזיים של הפרקט עץ הוא הנוכחות האסתטית שלו והתרומה האדירה שיש לו עבור החלל.
   הגוון העדין בשילוב עם הגידים הקלים הוא גורם ראשוני לרגיעה ויש בו כדי להשרות תחושה טובה על כל השוהים בנוכחותו. העץ כחומר גלם ידוע כמקור ליצירת תחושה של חמימות ושל פתיחות בחלל בו הוא ממוקם, והסגולה הזו בולטת כל כך עד שישנם סגנונות עיצוביים שלמים אשר מציבים במרכז את העץ.
  • מרקם ובידוד: המרקם של העץ כחומר גלם הוא נעים במיוחד, והרכות העדינה שלו חיונית לאלמנט כה חשוב כמו הריצוף – מצד אחד, הוא מגיב היטב למגע, וכך נעים לפסוע עליו בהשוואה לפתרונות ריצוף מקבילים, ומצד שני, הוא אינו רך מידי, וכך הוא מספק קרקע יציבה ובריאה.
   בנוסף למרקם שלו, העץ הוא חומר בעל סגולות של בידוד תרמי, ותנודתיות הטמפרטורה שלו היא לרוב נמוכה בהרבה מן התנודתיות של החדר בו הוא ממוקם.
   באופן הזה, הפרקט אינו מתקרר בימי החורף הקרים וניתן להתהלך על גביו ברגליים יחפות בניחוחות. תכונה זו עומדת כנגד להיעדר שלה באמצעי ריצוף מקבילים, כאשר מרצפות האבן הקלאסיות הן בעלות תנודתיות תרמית גבוהה הרבה יותר, וניתן להרגיש זאת בעיקר בחורף, כאשר הרצפה כה קרה עד שאנו מתקשים לפסוע עליה יחפים.
  • אמינות: ישנה סיבה לכך שהעץ נמצא בשימוש האדם זמן כה ממושך, והסיבה הזו היא האמינות שלו כחומר גלם. העץ הוא חומר איתן, הוא קל יחסית לתחזוקה וכאשר הוא מטופל כהלכה הוא נשמר לאורך זמן רב. באופן הזה, פרקט העץ הוא פתרון ריצוף איכותי במיוחד, אשר יחזיק מעמד לאורך שנים בעודו משמר תמיד את הסגולות האסתטיות שלו.
  • מחיר: עץ הוא אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר בעולם, וכך יש היצע קבוע של עץ אשר שומר על רמת מחירים יציבה עבורו. באופן הזה, פעמים רבות נמצא הפרקט כזול יותר מאמצעי ריצוף מקבילים, והוא ידידותי הרבה יותר לצרכן.
  • קלות הרכבה ופירוק: ישנן שיטות רבות להרכבה של הפרקט, אך רובן כוללות את אותה המלאכה של הנחת הפרקט. באופן הזה, הן נמנעות מן צרכים מורכבים יותר שלרוב נכללים בהרכבה של סוגי ריצוף שונים, וכך מתקבלת קלות מבורכת בהרכבה של הפרקט אשר גוררת באופן ישיר זמני הרכבה מקוצרים. מאותה הסיבה ממש, הפרקט קל לפירוק, ובמקרה שיש צורך להסיר את ריצוף הפרקט בחלקו או בכללותו, הדבר ניתן לעשייה בזמן קצר יחסית ובסיוע מינימאלי של עזרים.

   

  כדי להבטיח שימור איכותי ככל האפשר של פרקט העץ, מומלץ לטפל בו באופן נכון אשר מתכתב עם הצרכים של חומר הגלם.
  מומלץ להכיר את העץ ואת תכונותיו, כיצד אפשר לטפל בו באופן הנכון ביותר ומאילו סיכונים יש להימנע.
  באמצעות מספר נקודות אפשר להבטיח שימור אחראי ובטוח של פרקט העץ, אשר יביא לאיתנות ארוכת שנים לצד יציבות גבוהה של הערך האסתטי של הפרקט:

  • ניקיון: נמנעים משימוש במים
   הכלל הראשון לטיפול בעץ הוא הימנעות משימוש במים.
   יש בכך יתרון, שכן מלאכת הניקוי של הפרקט פשוטה הרבה יותר מזו של פתרונות ריצוף מקבילים, והיא צורכת הרבה פחות מים.
   הניקיון התדיר של הפרקט צריך להסתכם בטאטוא ובשאיבת אבק, וניקיון שטחי באמצעות סמרטוט רך ספוג במים בלבד.
  • חומרי ניקוי ייעודיים: העץ אינו מגיב היטב לכל סוגי חומרי הניקוי, ויש להיצמד לחומרי ניקוי אשר מותאמים לשימוש עם עץ.
   עם זאת יש לזכור שהעץ הוא חומר שנשמר כשלעצמו, ולכן אין צורך להכביד בניקיונות תדירים מידי עבורו.
   השימוש בחומרי ניקוי עבור הפרקט אינו צריך להיעשות בתדירות הגבוהה מאחת לחודשיים, וגם במקרה זה, כל שיש לעשות הוא לנקות את הפרקט באמצעות סמרטוט ספוג בחומרי הניקוי שנמהלו במים.
  • הימנעו משריטות: יש לזכור שרמת הקושיות של העץ נמוכה, ולכן יש לבצע מאמצים כדי להבטיח מניעה משריטות על גבי גוף הפרקט.
   שני הגורמים העיקריים לשריטות שכאלה הם ציפורני בעלי חיים ורגלי רהיטים, אך למרבה המזל, ניתן להימנע מכך בקלות.
   באמצעות התקנה פשוטה של מגני סיליקון על רגלי הרהיטים אפשר למנוע גרירה שלהם על גבי הפרקט, תוצאה שגם תגן עליו מפני שריטות, וגם תקל עלינו להזיז את הרהיטים בחלל כאשר נדרש לכך.
   כדי להימנע משריטות מציפורניהם של בעלי חיים, ניתן פשוט לגזוז את הציפורניים – משימה שתוצאתה תועיל לא רק לפרקט, אלא לאינספור חפצים, רהיטים ואלמנטים נוספים בבית.

   

  שאלות ותשובות

  מה היתרונות של פרקט עץ גושני?

  פרקט מעץ מלא גושני הוא פרקט עבה ועמיד במיוחד שעשוי לוחות עץ מלא שלא עבר עיבוד, פרט למריחת שמן או לכה.

  האם עץ גושני נחשב איכותי יותר משאר סוגי העץ?

  כיום ישנם מגוון סוגי עץ עימם בונים פרקט. עם זאת העץ הגושני, העבה והאיכותי - נחשב עמיד יותר ביחס לסוגי עץ אחרים.

  פרקט תלת שכבתי

  הפרקט התלת שכבתי, כשמו כן הוא, מורכב משלוש שכבות שמודבקות האחת לשנייה בסגנון שתי וערב (כשסיבי העץ בשכבות השונות מנוגדים האחד לשני).
  מדובר בסוג נפוץ יחסית של פרקט תודות לשלל היתרונות שהוא מביא עימו.

  ראשית, עמידותו ואיכותו הגבוהה, שנוצרות תודות להרכב השכבתי הייחודי שלו, שמונעות תזוזה של העץ.
  שנית, הפרקט התלת שכבתי מאפשר ליהנות ממראה של פרקט עץ מלא טבעי (שכן שכבתו העליונה עשויה עץ טבעי) אך הוא אופציה פחות יקרה ולכן מתאים במיוחד למי שמעוניין להתקין רצפת פרקט ומוגבל בתקציב. שלישית, התקנת פרקט תלת שכבתי לא אורכת זמן רב והיא פשוטה יחסית. העובי הכולל של השכבות מסתכם בכ-15 מ"מ.

  השכבה העליונה: בחלקו העליון של הפרקט ישנה שכבת עץ אציל וטבעי שמביאה עמה את יתרונותיו שונים כמו מראה טבעי וכפרי, בידוד ורכות (כשהולכים יחפים). את השכבה העליונה, שמגיעה בגימור לכה או שמן לצורך הגנה ושמירה על העץ, ניתן ליצור ממגוון רחב של סוגי עצים שאנו מייבאים.

  השכבה האמצעית: במרכז הפרקט נמצאת שכבה שעשויה מדיקט "סנדביץ'", מטרתה היא לאזן בין השכבות ולמנוע עיוות של העץ.

  השכבה התחתונה:  שכבת עץ אלון (ברוב המקרים) שנועדה להיות הבסיס של הפרקט ולסייע במניעת "עבודת יתר" (תזוזות ועיוותים) של העץ.

  פרקט עץ גושני

  פרקט מעץ גושני עשוי מלוחות של עץ גושני מלא. הכוונה בעץ "מלא" היא שהעץ לא עובד אלא עבר גימור של מריחת שמן או לכה.
  פרקטים מעץ מלא הינם פרקטים עבים מאוד, עוביים נע בין 15 מ"מ ועד ל 23 מ"מ, מה שנותן עמידות גבוהה מאוד מפני ליטוש או שחיקה על ידי הזזת רהיטים בדירה.
  אם מתחזקים את הפרקטים מסוג זה בצורה נכונה ובאופן שוטף ניתן לשמר עליהם אפילו לתקופת חיים שלמה.

  פרקט עץ גושני הוא פרקט בעל מראה יוקרתי וכפרי, והוא נעים בתחושה כאשר פוסעים על גביו. הפרקט מעניק לחלל מראה כפרי וחמים לצד עמידות, בידוד ונוחות.

  פרקט עץ ניתן להרכיב ממגוון סוגי עץ: עץ אגוז, בוק, מייפל דובדבן, אלון ועוד. כיום ישנם שני סוגי פרקטים עשויים עץ פופולאריים ביניהם פרקט רב שכבתי ופרקט עץ גושני.

  מגזין טימברס

  מאמרים נוספים
  בונה או משפץ? לייעוץ ראשוני ללא עלות לחץ כאן!