botovin-logo

לייעוץ ראשוני ללא עלות חייגו: 072-3902045

פניה מהירה

072-3902045
פרגולות עץ אורן

פרגולות עץ אורן

פרגולה עץ אורן מתאפיינת בעמידות רבה בתנאי מזג אוויר קיצוניים ולכן כה פופולרית בארץ. פרגולות עץ אורן ניתנות להתאמת הגוון הרצוי והמתאים עבור כל אחד. פרגולה מעץ אורן משדרגת כל חלל חיצוני, תוך הקפדה על איכות ועמידות לאורך זמן. גלו את האסתטיקה והמקצועיות של טימברס – צרו קשר לייעוץ ראשוני!

פרגולה מעץ אורן מאפשרת מימוש אופטימלי של החלל החיצוני, כאשר היא מייצרת אזור שהייה נוח ומוצל אשר מתאים למגוון צרכים.
עץ אורן הוא אחד מסוגי העץ הנפוצים ביותר לשימוש בשלל ענפים של התעשייה, ובהם גם בניית פרגולות.
אחת מן הסיבות לכך היא תהליך האימפרגנציה שנהוג להעביר בו את האורן, והוא מקנה לפרגולה אופי מחוטא שמתבטא בעמידות גבוהה מפני מפגעים חיצוניים כמו מזג האוויר, מזיקים וטרמיטים.
איכותו של עץ האורן משתנה בהתאם לתנאי הגידול שלו ולמאפייני החיתוך שלו, וניתן לבצע בו התאמות עיצוביות מבחינת צבע, גימור ועוד, אשר יכשירו אותו להוות את ההתאמה הטובה ביותר עם המרחב העיצובי בו הפרגולה תותקן.

הצצה קטנה - גלריית התמונות שלנו

לייעוץ ראשוני ללא עלות

חייג 072-3902045 או מלא את הטופס!

  • תכונות עץ אורן
  • יתרונות פרגולות עץ אורן

  עץ אורן מהווה את אחד מחומרי הגלם הפופולאריים ביותר לבנייה של פרגולות.
  בכך, תחום בניית הפרגולות אינו נבדל מענפי תעשייה אחרים, כאשר עץ האורן מהווה בחירה נפוצה גם בשלל ענפי תעשייה ובהם גם תחומי האדריכלות והעיצוב.
  להלן סקירה של המאפיינים של העץ, אשר ניתן להבין מהם את היתרונות הרבים הגלומים בו שהופכים אותו לבחירה כה פופולארית לבניית פרגולות עץ:

  • צבע: עץ האורן הוא בעל צבע בהיר, וצבעו הטבעי נע בין חום בהיר לצהבהב.
   עם זאת, כאשר הוא משולב למטרות בניית פרגולות, האורן לרוב מגיע בצבע מעט שונה אשר נוטה במעט לגוון ירקרק.
   הדבר נובע מתהליך האימפרגנציה שעובר עץ האורן, תהליך הנועד לחטא אותו באופן מקיף כדי לשמור עליו מפני מפגעים חיצוניים, ותהליך זה – אשר מבוצע כמעט באופן מקיף לחלוטין על עצי האורן שנמצאים בשימוש בארץ – מקנה לו את הגוון הירקרק.
   עם זאת, עץ האורן הוא גמיש במיוחד לצביעה כמו סוגי עץ אחרים, וכך ניתן בקלות לסגל לו כל צבע, אם גווני עץ אחרים ואם גוונים מלאכותיים יותר שיש בהם לייצר פרגולה בסגנון עיצובי מודרני.
  • מרקם: עצי האורן מתאפיינים ברכות יחסית, אשר מהווה יתרון בשלל ענפים ורבות בתעשיית הנייר, אשר מנצלת עובדה זו כדי לעבד את העץ בקלות.
   עבור בניית פרגולה, הרכות הזו מהווה סגולה יקרת ערך, שכן היא מתבטאת בגמישות בחיתוך של העץ וכך התאמה שלו לשלל צרכים – אם עבור עיצוב קורות ייעודיות, ואף יצירת סוגי עץ שונים (כמו העץ הרב שכבתי) בטכנולוגיות שונות.
   בנוסף לכך, הרכות של עץ האורן מתבטאת בגמישות גבוהה יחסית לעצים מקבילים, וכך יכולת ההתנגדות ההנדסית שלו גדלה והופכת אותו לשימושי במיוחד בניית והרכבת פרגולות.
  • מוצא: ישנם מיני אורן אשר גדלים בארץ, אך השימוש בעצים אלו מצומצם למדי, ומרבית עצי האורן שנמצאים בשימוש לבניית פרגולות מיובאים מחוץ למדינה.
   מקור אספקת עצי האורן העיקרי הוא פינלנד, ובעיקר האזורים האגמיים של המדינה, אשר האקלים הקר של אירופה הצפונית מהווה קרקע פורייה לגידול רחב במיוחד של חורשי עצי אורן.
  • עמידות: האורן הוא עץ אמין למדי אשר נמצא בשימוש האדם זה דורות רבים, וזאת מתוך העמידות יקרת הערך שלו.
   בנוסף על הסגולות הטבעיות של האורן, השימוש בו בעת המודרנית משלבת שילוב של אמצעי מניעה נוספים מפני מפגעים חיצוניים, וכך היא מכשירה אותו להוות חומר גלם מהימן אף יותר.
   תהליך האימפרגנציה שעוברים מרבית סוגי האורנים בארץ יוצרת עבורם חיטוי מלא ומגנה עליהם באופן רחב ממפגעי מזג האוויר וממזיקים, וכך מתקבל חומר גלם שימושי וארוך שנים.
  • מחיר: המחיר של עץ האורן הוא נוח יחסית, וכך הוא מהווה פתרון זמין ומזמין במיוחד.
   השימוש הרחב של עץ האורן, שקיים זה זמן רב, הפך את תעשיית הגידול והסחר בעץ לרחב בהתאם, וכך ישנו היצע זמין של עץ אורן באופן קבוע.
   בנוסף לכך, עצי האורן מטבעם הם קלים לגידול, כאשר המחטים שלהם חוסמים את האדמה כאשר הם נושרים וכך מונעים מצמחייה מזיקה לגדול לצדם באופן טבעי.
   באופן זה מתקבל סוג עץ נפוץ במיוחד, שההיצע הגבוה שלו שומר על מחיריו נוחים לצרכן.

  חלק מיתרונות שימוש בעץ אורן לבניית פרגולת עץ:

  • פרגולת עץ אורן ניתנת להתאמת צבע.
  • מחירה של פרגולה סטנדרטית מעץ אורן נמוך ביחס למחיריהן של פרגולות העשויות מעצים כמו עץ אלון, עץ איפאה ועוד.
  • ההתקנה קלה יחסית ומתאימה לאלו המעוניינים בהתקנת פרגולה בשיטת “עשה זאת בעצמך”.

  שאלות ותשובות

  מהי פרגולות עץ אורן?

  פרגולת עץ אורן היא אחת מהפרגולות הפופולאריות והפרקטיות שיש כיום. הפרגולה מאפשרת שימוש נרחב בחלל החיצוני תוך שהיא משמשת כאזור מוצל ונעים בו ניתן לשהות בכל חודשי השנה. את הפרגולה ניתן להתאים בקלות לעיצוב הבית והגינה. חשוב לדעת כי השימוש בעץ אורן לבניית פרגולה הינו נפוץ, וזאת משום שהוא עובר תהליך חיטוי אפקטיבי המאפשר לפרגולה עמידות מפני מזג אוויר סוער, מזיקים וטרמיטים. עץ האורן משתנה באיכותו בהתאם לתנאי גידולו וחיתוכו.

  מדוע פרגולה זאת הינה הנפוצה ביותר?

  פרגולת עץ אורן היא פרגולה המאפשרת בנייה קלה והרכבה עצמית. עץ האורן מתאים למגוון פרגולות וקלות התקנתה - היא שהופכת את הפרגולה לפופולארית.

  מהו עץ אורן?

  עץ אורך הוא עץ עמיד במיוחד, שאיכותו משתנה בהתאם לתנאי גידולו. העץ נחשב עמיד ביותר מפני מפגעים חיצוניים, מזיקים וטרמיטים, וניתן להתאים את הגוון שלנו לכל עיצוב.

  האם פרגולת עץ אורן נחשבת יקרה?

  לא בהכרח. פרגולה מסוג זה נחשבת דווקא לפרגולה זולה יחסית, ומלבד עלות החומר, ניתן להוזיל עלויות בהרכבה בשיטת 'עשה זאת בעצמך'.

  מגזין טימברס

  מאמרים נוספים
  בונה או משפץ? לייעוץ ראשוני ללא עלות לחץ כאן!