botovin-logo

לייעוץ ראשוני ללא עלות חייגו: 072-3902045

פניה מהירה

072-3902045
פרגולות עץ למרפסת

פרגולות עץ למרפסת

פרגולות עץ למרפסת של TIMBERS מספקות הצללה מושלמת בימים חמים. אנו משתמשים בחומרי גלם עמידים ובטכניקות בנייה מתקדמות כדי להבטיח מרפסת מוגנת ופונקציונלית לאורך שנים רבות. צרו קשר לייעוץ בנוגע לעיצוב והתקנה מקצועית של הפרגולה שתשדרג את המרפסת שלכם.

הפרגולה מהווה סכך מסיבי עשוי עץ שעשוי להתאים לכל מרפסת – בין אם מדובר במרפסת גדולה או מרפסת קטנה.
מצד אחד, הפרגולות הן שמישות במיוחד לאקלים הישראלי, כאשר המבנה הייחודי שלהן עשוי לספק הצללה מפני קרני השמש החזקים של השמש הישראלית, וכך הפרגולה הופכת למקום מפלט מרענן בימי הקיץ החמים.
מנגד, המראה של פרגולת העץ הוא מלא חן ואלגנטיות, וכך היא הופכת לאלמנט עיצובי חשוב ועיקרי בנוף האסתטי של המרפסת, ומקנה לו תחושה המשלבת יוקרתיות וביתיות גם יחד.

הצצה קטנה - גלריית התמונות שלנו

לייעוץ ראשוני ללא עלות

חייג 072-3902045 או מלא את הטופס!

  • מדוע כדאי להציב פרגולה במרפסת
  • אילו פרגולות מתאימות למרפסת?
  • השיקולים בבחירת הפרגולה למרפסת

  לרוב האנשים ישנה משיכה טבעית לשהות באוויר הפתוח, גם כאשר המיקום מוצב גבוה ומשקיף על הנוף העירוני.
  באופן הזה, המרפסת מהווה את אחד מהאזורים הנעימים ביותר בבית לישיבה, ולכן כדאי לטפח אותה ולסגל לה יתרונות שיהפכו את השהייה בה למרעננת ונוחה במיוחד.
  פרגולה למרפסת שמש מהווה מענה מושלם עבור הדרישות הללו, כאשר היא משלבת בה יתרונות אסתטיים ופונקציונאליים גם יחד.
  מצד אחד, רק המראה של פרגולה מהווה תוספת עיצוב גדולה לנוף של המרפסת, ומעניקה לה אווירה חמימה וביתית שיש בה גם שמץ של יוקרתיות.
  מצד שני, הפרגולה מהווה בסיס ייעודי לאמצעי הצללה או אטימה מפני הגשם, וכך היא מכשירה את המרפסת לשהייה בעת ימי הקיץ שטופי השמש כמו גם בימי החורף הגשומים.

   

  המבנה ההנדסי של המרפסת מטיל הגבלות על אופני הבנייה של הפרגולה בשטחה, וכך פרגולת המרפסת אינה יכולה להימצא בכל תצורה כמו פרגולת החצר.
  כך, ישנם שני סוגים עיקריים של פרגולות אשר מותאמות למרפסת ושעשויות להשתלב בה באופן הטוב ביותר:

  • פרגולה תלויה: פרגולה אשר נתלית באופן עצמאי מקיר המבנה, וכך היא מהווה מעין גג מכסה אשר מושם בניצב לקיר ומטיל את צילו על השטח הרצוי מהמרפסת שמש.
  • פרגולה על עמודים: פרגולה אשר נתמכת על ידי עמודים הממוקמים במספר נקודות, שיש בהם תוספת הנדסית ואסתטית גם יחד.

  בדומה לכל פרגולה אחרת, גם השיקולים עבור פרגולות למרפסת צריכים להיעשות מבחינות של פונקציונליות ושל אסתטיות.
  אך הפרגולה למרפסת שמש היא בעלת מאפיינים מעט שונים משל פרגולות עץ מקבילות, ולכן כדאי להגדיל ולהוסיף לשיקולים גם את הנקודות הבאות, אשר יבטיחו בחירה נכונה ובטוחה:

  • גודל המרפסת: על מנת להתאים פרגולת עץ למרפסת, חייבים להתחשב בגודל המרפסת. במידה במדובר במרפסת שמש קטנה לדוגמה, נחשוב על פתרון של פרגולה תלויה או נתמכת על שני עמודים על מנת שהפרגולה המיועדת למרפסת לא תתפוס את רוב המקום הפנוי.
  • המשקל הסגולי של העץ: היסודות של הפרגולות למרפסת  אף פעם לא יוכלו להיות יציבים כמו האפשרויות הבלתי מוגבלות הטמונות בחצר ובשטח הקרקע.
   לפיכך, כדי להקל על היסודות יש לבחור בסוג עץ בעל משקל סגולי נמוך, וכך שלא יהווה אתגר גדול מידי עבור היסודות האפשריים במרפסת.
   סוגי עץ אלו יהיו האורן או האשוח.
  • אפשרויות הכיסוי של הפרגולה: בעוד שפרגולה בחצר מיוצרת פעמים רבות למטרות אסתטיות כמעט באופן בלעדי, במרפסת התופעה כמעט ואינה קיימת, והפרגולות הנבנות בשטח המרפסת הן בעלות תכלית פונקציונאלית נוסף על היותן תוספת אסתטית.
   בעוד שהתכלית הזו יכולה להתממש כאמצעי הצללה, אמצעי הגנה מפני הגשם, או שניהם, כדאי כבר בעת בחירת הפרגולת עץ, לתכנן איזה כיסוי יתלווה לה וכיצד צריכה להיות תצורת הפרגולה כדי לתמוך בכיסוי זה.
  • אמינות העבודה: בנייה של פרגולת עץ במרפסת היא מאתגרת הרבה יותר מבנייה של בחצר, ולכן יש צורך להבטיח שהמלאכה תעשה באופן נכון ומהימן.
   לפיכך, מומלץ לבחור את הפרגולה למרפסת תוך התקשרות עם חברה אמינה אשר מוסמכת לכך, ושתוכל להבטיח לכם תוצאות ראויות ובטוחות שיספקו את הנוחות והרווחה שלכם לאורך זמן. אנו בטימברס מעניקים שירותי יעוץ ותכנון של הפרגולה ומתאימים לכם את בעלי המקצוע האמינים והמנוסים ביותר, תוך פיקוח ומעקב צמוד עד גמר העבודה.

  שאלות ותשובות

  לאיזה אזורים בבית מתאימה פרגולה?

  פרגולה למרפסת מתאימה למרפסות שטופות שמש ולאנשים שרוצים לסגור מרפסת בצורה אלגנטית ומעוצבת.

  האם אפשר להתקין את הפרגולה לבד?

  ניתן. אבל מפאת שמירה על בטיחות בהתקנה של פרגולה בגבהים שונים, חשוב להיעזר באנשי המקצוע.

  ממה עשויה פרגולה למרפסת?

  פרגולה זאת עשויה ממגוון עצים כגון: אורן, אלון, איפאה, וניתן לשלב בה אלומיניום.

  מגזין טימברס

  מאמרים נוספים
  בונה או משפץ? לייעוץ ראשוני ללא עלות לחץ כאן!