botovin-logo

לייעוץ ראשוני ללא עלות חייגו: 072-3902045

פניה מהירה

072-3902045
פרגולות עץ

פרגולות עץ

פרגולה מעץ מעניקה לחלל החוץ יתרון משמעותי הן בהיבט העיצובי והן בהיבט הפרקטי.
פרגולות מעץ משמשות בימי הקיץ החמים הצללה מהשמש ובימי החורף הגנה מפני משקעים ורוחות.
חברת טימברס (לשעבר בוטוין) עוסקת בתחום עיצוב ובניית פרגולות מעץ משנת 1949 – דבר המקנה עבורכם יתרון משמעותי להשגת התוצאה ברמת הגימור והאיכות הגבוהות ביותר.
__________
חייגו 072-3902045 או שלחו פנייה והמומחים שלנו יעמדו לרשותכם משלב העיצוב ועד לשלב הבנייה!

 

לייעוץ ראשוני ללא עלות

חייג 072-3902045 או מלא את הטופס!

  • השיקולים בבחירת סוג העץ לפרגולה
  • כיצד נקבע מחיר פרגולת העץ

  בניית פרגולה היא פתרון אידאלי הן לימי הקיץ החמים והן לימי החורף הגשומים, כאשר תצורות שונות שלה עשויות לספק הגנה מרעננת מפני קרני השמש החמות או אטימות יבשה מפני הגשם. כך, הפרגולה היא פתרון לישיבה נעימה לבילוי בחצר הבית או בכל מקום אחר בו היא מוצבת.

  פרגולות עשויות עץ מספקות מענה אלגנטי וטבעי למראה שמשתלב היטב בנוף החיצוני לצרכים הללו. כחומר גלם נוח, עמיד וטבעי, שמאפשר שילוב אידיאלי בנוף והתאמה מושלמת לרצון ודרישות הלקוח, הופך העץ כמועמד המרכזי ליצירת סוגי פרגולות שונות המתאימות לכל שימוש, אם להצבה בבתים פרטיים ואם במוסדות פרטיים או בשטחים ציבוריים, כמו גנים או אף בחיק הטבע.

  מיני העצים שנמצאים בשימוש לבניית פרגולות הם רבים למדי, וכל אחד מהם כולל מאפיינים שונים.
  באופן הזה, יש סוגי עץ שיותר יתאימו לפרגולת החלומות שלכם, ואילו ישנם סוגי עץ שדווקא יתאמו פרגולות מחלומותיהם של אחרים.
  ניתן לבחור היטב את סוג העץ המתאים לכם באמצעות בחינה של המאפיינים שאתם רוצים לסגל לפרגולה שלכם, ובאמצעות סקירה של הנקודות הבאות תוכלו לדעת למה צריך להסב את תשומת הלב בעת בחירת סוג העץ:

  • מטרה: לפני בניית פרגולה חשוב להחליט לאיזו מטרה מקימים אותה,האם תפקידה להגן מפני גשם או להצל מפני השמש? תשובה לשאלה זו תשפיע על חומר הגלם ממנו תורכב הפרגולה ועל התכנון והעיצוב שלה.
  • עמידות: ישנם שלל מפגעים אשר יכולים לעודד התכלות של סוגי עצים, ובעיקרם פגעי מזג האוויר ומיני מזיקים שונים.
   עם זאת, סוגי עץ שונים רגישים יותר או פחות למפגעים הללו, וכך ניתן לבחור סוג עץ שיהיה עמיד ככל האפשר אל מול המפגעים שעשויים לסבוב אותו.
   לפיכך, יש להבין בדיוק היכן הפרגולה מיועדת להיות ממוקמת, הן מבחינה הנדסית בשטח והן מבחינה גיאוגרפית, ללמוד על מפגעים פוטנציאליים עבורה, ולבחור את סוג העץ בהתאם.
  • חזות וריח: סוגי עץ שונים נבדלים זה מזה במראה שלהם, כאשר המאפיין העיקרי הוא הגוון שלהם ולצדו אף הטקסטורה. אלו משפיעים על עיצוב הפרגולה ועל ההתאמה לשאר האלמנטים בסביבה.
   כך, יש עניין אסתטי בבחירה של סוג העץ, וכדאי לכלול בשיקולים את אופי השילוב של סוגי עץ שונים עם החלל העיצובי של השטח בו הפרגולה תוצב.
   בנוסף לכך, סוגי עץ רבים כוללים מאפיין חושני נוסף, והוא הריח.
   באופן יותר בולט מאשר עניין הצבע, ההעדפה לריח היא נושא אינדיבידואלי לחלוטין, ועבור כל סוג עץ בעל ריח ניכר יהיה ניתן למצוא מי שייהנה מהריח ומי שיסלוד ממנו.
   לכן, לפני שאתם מחליטים באופן סופי על סוג עץ מסוים, וודאו שאתם מרגישים בנוח גם עם הניחוח שלו.
  • קושיות: הקושיות של סוגי העץ השונים מצוינת בנפרד מכושר העמידות שלהם, מפני שהיא אינה נוגעת רק לאופי ההתכלות שלהם לאורך זמן אלא היא נוגעת גם לסיבולת ההנדסית שלהם מלכתחילה.
   ההרכב של הפרגולה הרצויה ידרוש קושי מסוים מן העץ, חומר הגלם שלה, כדי לחבר את החלקים השונים אלו לאלו היטב.
   לפיכך, יש לוודא שסוג העץ הרצוי מתאים למבנה ההנדסי הייעודי של הפרגולה.
  • שילוב אלמנטים: קיימת אפשרות לשלב בין עץ לאבן ובין עץ למתכת. כמו כן, ישנם שילובים נוספים כגון גופי תאורה, צמחיה ועוד.
  • מחיר וזמינות: שני נושאים הכרוכים זה בזה הם המחיר והזמינות של העץ.
   סוגי העץ השונים אינם בעלי תפוצה זהה, וכך הם עשויים להיות שונים באופן משמעותי מבחינת המחיר שלהם.
   באופן דומה ואף קשור, לא לכל סוגי העץ תהיה זמינות נפוצה לאורך כל השנה.
   יש להתחשב בנושאים אלו, גם עבור המחירים הראשוניים של רכישת הפרגולה, אך גם מתוך חשיבה לעתיד על ההוצאות הפוטנציאליות עבור תיקון הפרגולה במידה ותינזק.

  הפרגולה היא מבנה הנדסי שכולל בו שלל מאפיינים, כאשר לכל אחד מהם יש חלק בהשפעה על העלויות של התוצר הסופי, ולכן יש להקדיש זמן ומחשבה בתכנון פרגולה ראשית ובהקמת פרגולה בהמשך.

  במקרים מיוחדים, תמיד יכולות להופיע תוספות אקזוטיות שיש בהן להשפיע על המחיר הסופי של הפרגולה, אך לרוב רשימת המאפיינים הבאה מסכמת היטב את כל בעלי ההשפעה על המחיר:

  • סוג העץ ואיכותו: סוגי עצים שונים עשויים לשמש לבניית הפרגולה, והם עשויים להיות די שונים זה מזה במחיר שלהם.
   בנוסף לכך, כל סוג עץ יכול להגיע ברמות שונות של איכות העיבוד שלו, אשר גם להן יש השפעה ישירה על המחיר.
  • המבנה ההנדסי של הפרגולה: המבנה ההנדסי של הפרגולה הוא בעל מאפיינים רבים, והוא קובע הן את המורכבות של תכנון הפרגולה והן את המורכבות של הקמת הפרגולה.
   ככל שעבודת התקנת פרגולה תהיה מורכבת יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר.
   נוסף על כך, פרגולות שיהיו בעלי מבנה מיוחד למדי עשויות להזדקק לחומרי גלם נוספים, מבחינת חומרי החיבור והתמיכה, וכך עשויה להיות השפעה נוספת על המחיר הסופי.
  • גודל הפרגולה – כמות חומרי הגלם: גודל הפרגולה אמנם עשוי לגעת במבנה ההנדסי שלה, אך השפעה יותר ישירה שלו היא ההשפעה על כמות חומר הגלם הנדרש עבורה. כפי שנאמר, מחיר העץ נמדד על פי סוגו ואיכותו, אך ישנו מדד נוסף עבורו, והוא הכמות. ככל שהפרגולה תהיה גדולה יותר, כך יידרש יותר עץ להרכיבה, וכך המחיר עשוי לעלות.
  • מיקום הפרגולה: בדומה למבנה ההנדסי של הפרגולה, גם למיקום שלה בשטח עשוי להיות השפעות על הצרכים בתצורה הסופית שלה מבחינת חיבורים ותמיכה נכונה.
   באופן הזה, המיקום של הפרגולה גם הוא בעל השפעה על המחיר.
  • קירוי והצללת הפרגולה: תוספת קירוי ואיטום או הצללה לפרגולה מביאה איתה כמובן גם עליות נוספות בהתאם לסוג החומר הנבחר לעבודה.

  שאלות ותשובות

  מהם האלמנטים אותם ניתן לשלב?

  ישנה אפשרות לשלב בין עץ לאבן וכן בין עץ למתכת. כמו כן, ישנם שילובים נוספים כגון: גופי תאורה, צמחיה ועוד אותם ניתן לשלב בעיצוב.

  בחירת חומר הגלם: מהו סוג העץ המתאים ביותר?

  חומרי הגלם הפופולאריים ביותר כיום הם האורן והעץ הגושני בעל החיתוך העבה. עצים אלה נוחים לעבודה ומאפשרים חופש פעולה בבניית השלד. במידה ורוצים להוסיף לפרגולה גם גג, יש משקל לחומר שממנו יבנה הגג על העיצוב ועל המחיר, למשל גג הרעפים.

  אילו אביזרים משלימים לפרגולות ניתן להוסיף לגינה או לחצר?

  פרגולות משדרגות את עיצוב החצר או הגינה לבל היכר. כדי להשלים את העיצוב והאווירה, ניתן לשלב עם הפרגולה שהתקנתם בגינה או במרפסת גם מוצרי עץ אחרים כגון: דקים מעץ, אדניות עץ, מחסני עץ, גדרות עץ ועוד.
  בונה או משפץ? לייעוץ ראשוני ללא עלות לחץ כאן!