botovin-logo

לייעוץ ראשוני ללא עלות חייגו: 072-3902045

פניה מהירה

072-3902045
חיפוי עץ לקיר פנימי

חיפוי עץ לקיר פנימי

האיכויות האסתטיות הטמונות בעץ מרובות – הן מתחילות באווירה הנינוחה והנעימה שהוא מעניק לחלל בו הוא מוצב, והן ממשיכות עד ליכולת השילוב המרשימה של העץ עם כל סגנון עיצובי ועם כל חומר גלם אחר – מתכות, זכוכיות, אבנים ועוד.
כך עוד ועוד בוחרים בעץ לשמש כחומר גלם עבור חיפוי הקירות הפנימיים בבית, והם מעניקים לחדרים את כל הסגולות העיצוביות הנלוות לו.

 

כמעט בכל בית היום יש ” קיר כוח ” של עץ או בסלון או בחדר השינה, בנוסף גם לא מעט חיפוי תקרה היום נעשים מעץ. בנוסף לאופק האסתטי של העץ, יש לו גם סגולות פונקציונאליות מרובות, ואלו ניכרות במיוחד כאשר נעשה בו שימוש עבור חיפוי הקירות – העיקריות שבהן הן יכולת לבידוד תרמי ואקוסטי טבעי שחוסך את השימוש באמצעים מלאכותיים ומפחית את צריכת האנרגיה עבור הפעלת בקרי אקלים מסוגים שונים. באמצעות סוגי עץ מרובים ובאמצעות אפשרויות עיבוד מגוונות, ניתן לשוות לחיפוי העץ עבור הקירות הפנימיים שלל תצורות אשר יכשירו אותו להתמזג היטב עם חלל הבית ולהשרות עליו אווירה חמימה של משפחתיות ושלווה.

 

אולם התצוגה שלנו מהווה מקור השראה לאדריכלים ומעצבים מכל הארץ שלל הפתרונות ומגוון הדוגמאות הוא יוצא דופן וכולל את המוצרים החדשים ביותר בשוק (לדוגמא קליקוול) באולם התצוגה ניתן למצוא חיפוי קיר מבמבוק במגוון דוגמאות רחב ועשיר. כמו כן חברתנו מביאה את הבשורה הגדולה בשוק חיפוי הקיר של קליק וול שזה בעצם חיפוי קיר עם חיבור נסתר בדוגמאות שונות ומתאים כמעט לכל מטרה ובהתקנה פשוטה וקלה על כל קיר

הצצה קטנה - גלריית התמונות שלנו

לייעוץ ראשוני ללא עלות

חייג 072-3902045 או מלא את הטופס!

  • מדוע לבחור בחיפוי עץ לקירות הפנימיים
  • היכן להתקין והיכן לא להתקין חיפויי קירות פנים מעץ

  היתרונות של חיפוי העץ רבים ומגוונים, והם מכסים היבטים פונקציונאליים לצד היבטים אסתטיים.
  רבים מן היתרונות הללו טמונים בעץ כחומר גלם מלכתחילה, והם שהכשירו אותו להיות כה אהוב על האדם וייעדו אותו לשימוש אינטנסיבי בבנייה.
  אך בנוסף לכל אלו, תכונות נוספות של העץ מתגלות כאשר נעשה בו שימוש למען חיפוי והופכות ליתרונות של ממש אשר מרוממים אותו גבוה מעל פתרונות חיפוי מקבילים:

  • אסתטיקה: אחד מן היתרונות הברורים ביותר של חיפוי העץ הוא האופי האסתטי שלו.
   העץ מהווה חומר גלם בעל סגולות עיצוביות מיוחדות שאין טמונות בחומרי גלם רבים אחרים, ובמרכזן היכולת המיוחדת של העץ להשתלב היטב בשלל חללים עיצוביים.
   הדבר נובע מן המגוון הרחב הטמון במיני העצים השונים ובתצורות העיבוד הרבות שלהן, אך לא רק בכך – לכל עץ יש את היכולת השורשית להתמזג היטב עם חומרי גלם אחרים, ואלו מרובים ונפוצים בעיצוב הפנים, ביניהם ניתן למנות מתכות שונות, אבנים טבעיות וזכוכית.
   בנוסף לכך, העץ מזוהה עם אווירה טבעית, וכך יש לו יכולת סמויה להשרות על החלל כולו ועל הנוכחים בו תחושות נעימות של חמימות, משפחתיות, שלווה וחופש.
  • שימושיות: חיפוי העץ רותם לטובתו את היתרונות הפונקציונאליים הרבים הטמונים בעץ אשר מכשירים אותו להיות חומר גלם כה פופולארי ונפוץ.
   ביניהם ניתן להדגיש במיוחד את העמידות האיתנה של העץ, והצורך הדל שלו בטיפולי תחזוקה אשר מסתכמים לרוב בטיפול יסודי בתדירות נמוכה במיוחד.
   בנוסף לכך, כאשר העץ מושם כחיפוי עבור קירות הפנים, נגלית סגולה מיוחדת של העץ – יכולת הבידוד הטבעית שלו.
   העץ הוא מבודד אקוסטי ותרמי טבעי, והדבר מהווה לו יתרון אדיר בשימוש עבור חיפויי קירות.
  • קלות עבודה: כל היתרונות הרבים של העץ אינם באים על חשבון קלות העבודה שלו, ועל אף שנדרשת עבודה קפדנית ומדויקת כדי למצות את הפוטנציאל האסתטי מן העץ, היא אינה באה על חשבון מהירות העבודה.
   אופני ההתקנה והתיקון של העץ כה פשוטים שרבים בוחרים לבצע אותם בעצמם וללא סיוע של אנשי מקצוע.
   כך ניתן להבטיח גמישות עיצובית, כאשר יש בידיעה שניתן להתקין ולהסיר את העץ בקלות ביטחון אודות האפשרות להחליפו או לבצע בו שינויים.
  • אקולוגיות: חיפויי העץ מהווים פתרון אקולוגי אשר מכיל בו יתרונות סביבתיים רבים על פני פתרונות חיפוי אחרים.
   הדבר ניכר בכל שלבי השימוש בעץ, החל מן הייצור הראשוני שלו ועד לסיום השימוש בו.
   מבחינת הייצור והעיבוד של העץ, התהליך פולט מידה זניחה של מזהמים ומייצר פסולת מועטה במיוחד ביחס לאופני הייצור של פתרונות חיפוי מקבילים.
   כאשר העץ נמצא בשימוש כחיפוי קיר, הוא מהווה חומר טבעי אשר ידידותי לאדם ואינו פולט רעלנים, וכמו כן הוא מספק בידוד תרמי טבעי שמפחית משמעותית את הצורך בשימוש בפתרונות אנרגטיים לבקרת אקלים.
   לבסוף, בתום תקופת החיים שלו, העץ יתכלה בקלות ויתמזג חזרה עם הסביבה ללא סכנה לאגירת פסולת.

  היתרונות הרבים של חיפוי העץ לקירות פנימיים מכשירים אותו לשמש כפתרון חיפוי איכותי עבור מבחר רחב של חללים פנימיים, אך עם זאת חשוב לבצע שיקול דעת נכון ולדעת היכן הוא עשוי להוסיף והיכן הוא עשוי לגרוע.
  בעוד שעשויים להיות סוגים רבים ומגוונים של חדרים, ניתן לסכם את אופי השילוב של חיפוי העץ עם החדרים העיקריים בבית אשר יש להם את התפוצה הרחבה ביותר:

  • חיפוי עץ לסלון ולחדרי השינה: הסלון וחדרי השינה הם ככל הנראה החדרים המתאימים ביותר עבור חיפוי העץ, והם ייהנו באופן הרחב ביותר מיתרונותיו הרבים.
   האווירה שמייצר חיפוי העץ בחלל בו הוא מוצב היא האווירה הרצויה בדיוק מהסלון מחדרי השינה, תחושה של ביטחון, של הרמוניה, של שלווה, של חום ושל משפחתיות.
   כך יש בחיפוי העץ להוסיף לחדרים אלה, להשתלב היטב עם הסגנונות האסתטיים שלהם ולהדגיש באופן מיטבי את האלמנטים העיצוביים בהם.
  • חדר הרחצה: השילוב של חיפויי העץ בחדר הרחצה הוא בעייתי יותר מאשר השילוב שלו בחדרי השינה ובסלון, והדבר תלוי בעיקר בסוג העץ שנבחר לשמש עבור החיפוי.
   הדבר נובע מכיוון שסוגי עץ רבים סובלים מרגישות למים, לרטיבות וללחות, מצרכים הנפוצים במיוחד בחדר האמבטיה.
   לפיכך, כדי להבטיח עמידות ופונקציונאליות של חיפוי העץ יש לבחור בסוג עץ אשר יש לו עמידות יחסית למים, ושלא יגיב להם באופן לא טוב.
  • המטבח: כאשר מדובר במטבח, מומלץ להימנע משימוש בחיפויי עץ.
   המטבח הוא חלל מלא בפעילות – הלחות גבוהה, הטמפרטורות משתנות במהירות ובאופן תדיר, סכנת הכתמה נמצאת בכל פינה ושלל להבים משוננים עושים את דרכם לאורך כל משטחי העבודה.
   כל האלמנטים הללו מהווים סכנה לעץ, וגם אם לא יפגמו בו כך שיאבד מן הסגולות הפונקציונאליות שלו, הוא עלול בקלות לספוג לקרבו פגמים אסתטיים רבים.
   כך, הבחירה בחיפוי עץ עבור המטבח תצריך פעילויות ניקיון ותחזוקה מרובות הרבה יותר, אשר כדאי להימנע מהן.

  שאלות ותשובות

  מדוע אנשים בוחרים לבצע עבודת חיפוי עץ לקירות פנימיים?

  חיפוי מסוג זה נעשה עקב המגמה ההולכת וגוברת לעיצוב חמים ונעים בבית. החיפוי מאפשר תחושה כפרית וטובה, והוא הופך פופולארי מיום ליום.

  עם איזה סוגי עצים ניתן לבצע חיפוי עץ לקירות פנימיים?

  חיפוי מסוג זה מתבצע מעצים איכותיים בלבד כמו עצי איפאה, טיק, וסידר.

  האם לחיפוי ישנם גוונים או שהוא מיוצר בצבע אחד?

  בהחלט כן! חיפוי עץ לקירות פנימיים מיוצר מעץ במגוון צבעים ביניהם: חום, חום בהיר, לבן, חום עמוק ועוד.

  מגזין טימברס

  מאמרים נוספים
  בונה או משפץ? לייעוץ ראשוני ללא עלות לחץ כאן!