botovin-logo

לייעוץ ראשוני ללא עלות חייגו: 072-3902045

פניה מהירה

072-3902045
חיפוי עץ לקיר

חיפוי עץ לקיר

חיפויי עץ לקירות נותנים תחושה שהקיר כולו עשוי עץ, וכך משווים למבנה אופי נוסטלגי למדי שיש בו חן מיוחד שקשה לחקות.
באמצעות החידושים הטכנולוגיים באופני העיבוד והתצורה של העץ, ניתן להגיע לתוצאות גבוהות במיוחד עבור חיפוי העץ לקיר, וכך להתאימו לשלל סגנונות עיצוביים ולסגל לו מגוון סוגים של מראה, הן מבחינת עיבוד העץ, הסידור והצבע.

חייגו אלינו 072-3902045 או שלחו פנייה מהירה ומומחי העץ של טימברס יחזרו אליכם לייעוץ ראשוני ללא עלות

הצצה קטנה - גלריית התמונות שלנו

לייעוץ ראשוני ללא עלות

חייג 072-3902045 או מלא את הטופס!

  • מדוע לבחור בחיפוי עץ
  • על ההבדל בין חיפוי חוץ לחיפוי פנים
  • תחזוקת חיפוי העץ
  • האופי האקולוגי של חיפוי העץ

  היתרונות של העץ הכשירו אותו לשמש כחומר גלם לשלל אלמנטים אדריכליים ועיצוביים לאורך שנים, והם אינם נעדרים כאשר נעשה בו שימוש לחיפוי הקירות.
  בין היתרונות הרבים, ניתן להדגיש במיוחד את הבאים:

  • נראות: קשה שלא להבחין ביתרון האסתטי המהותי הטמון בעץ.
   סוגי העץ הרבים מאפשרים שילוב נכון ומיטבי של העץ עם כל סגנון עיצובי, וכך אין חלל אשר עץ אינו מתאים לו.
   הסוגים השונים מכילים בהם איכויות שונות במקצת זו מזו – מי מהם משדר תחושה כפרית יותר, ומי מהם משדר תחושה יוקרתית יותר – אך כולם כאחד מעניקים אווירה משפחתית ונעימה לחלל שמהולה בשלווה ובאותנטיות.
  • פונקציונאליות: העץ הוא חומר גלם עמיד במיוחד, והוא מהווה בחירה מצוינת לחיפוי קירות אשר יוכל להישאר עמיד ושימושי לאורך זמן עם פגמים זניחים בלבד.
   אך הפונקציונאליות של העץ אינה מסתכמת בכך כאשר מדובר בחיפויי קירות, וסגולותיו כמבודד טבעי מעניקות לו יתרון משמעותי על פני אפשרויות חיפוי מקבילות.
   העץ מהווה מבודד אקוסטי ותרמי גם יחד, ויש בו להפחית ולווסת את המעבר של אנרגיות אלה בין שני צדי הקיר.
   כך מתקבל פתרון טבעי לצרכים אדריכליים בסיסיים.
  • קלות עבודה: העבודה בעץ היא פשוטה למדי, וגם כאשר מדובר בחיפויי קירות, ניתן להתקין אותה ולהסיר אותה בקלות ובמהירות יחסית.
   כדי לקבל תוצאות אסתטיות, יש צורך בדיוק קפדני בעת התקנת החיפוי, אז זו אינה באה על חשבון מהירות העבודה, וכך ניתן להבטיח גמישות וקלות דעת בעת השימוש בעץ, כאשר ניתן להתקינו, להסירו ולבצע בו תיקונים בפשטות.

   

  בכללותו, עץ יכול לשמש כחומר גלם לחיפוי קירות הן מצדם החיצוני והן מצדם הפנימי, כך ללא פגיעה במגוון העיצובי שניתן לסגל להם.

  עם זאת, ישנו הבדל מהותי אחד שיש לקחת בחשבון כאשר מבקשים להעניק לקירות חיפוי עץ, והוא בחשיפה השונה של הקיר למפגעים חיצוניים.
  המרכזי מביניהם הוא מפגעי מזג האוויר, שאין צורך להבהיר מדוע יש להם יכולת להוות סכנה גדולה יותר עבור חיפוי קירות חיצוני מאשר עבור חיפוי קירות פנימי.
  לפיכך, כאשר עושים שימוש בעץ לחיפוי פנים יש לקחת בחשבון את העמידות הנוספת שהוא נדרש לה, כדי שיישאר פונקציונאלי ואיתן לאורך זמן.

   

  חיפוי העץ הוא חיפוי בעל כושר עמידות גבוה למדי, ואין צורך לבצע בו טיפולים תדירים מידי.
  עבודת התחזוקה מתחילה עוד לפני התקנת החיפוי, בשלבי הייצור הראשוניים שלו – מרבית העצים הנמצאים בשימוש עבור החיפויים עוברים תהליך של אימפרגנציה וכך הם מחוטאים מפני מזיקים עתידיים.
  כך כל מה שנותר לעשות היא עבודת תחזוקה שגרתית עבור חיפוי העץ שכולל ניקיון יסודי שלו, צביעה ומריחה בלכה או בשמן.
  טיפול שכזה נעשה בתדירות נמוכה בלבד, כאשר חיפויי העץ החיצוניים דורשים טיפול שנתי כדי להכשיר אותם לעמידות כנגד מפגעי מזג האוויר, ואילו חיפויי העץ הפנימיים מסתפקים בתדירות טיפול נמוכה אף יותר – טיפול מקיף אחת לחמש שנים הוא מעל ומעבר, וניתן אף לטפל בחיפוי בתדירות של אחת לעשר שנים בלבד.

   

   

  בנוסף על יתרונותיו הטבעיים, לחיפוי העץ ישנו יתרון מהותי אחד נוסף והוא האופי האקולוגי שלו.
  בניגוד לסוגי חיפוי אחרים, העץ מכיל בו שלל יתרונות אקולוגיים וכך שימוש בו מהווה מהלך של מודעות סביבתית גבוהה ושמירה יעילה יותר על איכות הסביבה.
  בין היתרונות הרבים ניתן למצוא את הבאים:

  • מפחית ואף מונע את השימוש במבודדים מלאכותיים
  • תהליך ייצור הפולט מידות מועטות של מזהמים
  • תהליך ייצור בעל כמות זניחה של פסולת
  • העץ מהווה חומר טבעי ומתכלה
  • חומר טבעי שאינו פולט רעלנים וכך ידידותי לאדם

  שאלות ותשובות

  מה צריך לעשות לפני עבודות החיפוי?

  לפני שמתחילים בעבודה חשוב להכין את המשטח אותו מחפים על ידי יישור ואיטום מפני חדירה של לחות ורטיבות. לחות שחודרת דרך בקיר עלולה לגרום להצטברות של עובש ורטיבות מאחורי החיפוי בעתיד מה שיצריך את פירוקו כדי לתקן את הפגמים שנוצרו. לאחר השלבים הללו יש לכסות את המשפט בשכבת טיח מסוידת ולאחר שהיא מתייבשת לחלוטין להתחיל במלאכת החיפוי.

  מהו תהליך חיפוי הקירות ?

  מומלץ להיעזר באיש מקצוע שמומחה בחיפויי קירות פנים בעץ לאורך כל תהליך החיפוי כדי להבטיח תוצאות אחידות, מקצועיות ועמידות לאורך שנים. כדי ליצור תחושה איכותית ורציפה של החיפוי מבצעים בדרך כלל את העבודה על ידי הברגה של החלק הפנימי של החיפוי לקיר באופן נסתר.

  איך ניתן לחפות קירות פנימיים בעץ?

  ניתן לחפות קירות פנים ממגוון סוגים של עצים ששונים בצבעים, בטקסטורות, במחירים ובאיכויות שלהם. מומלץ מאוד לרכוש את העצים במחסן עצים מקצועי ואמין שמתמקצע בבנייה בעץ ויכול לספק עצים איכותיים, להעניק ייעוץ מקצועי ולהמליץ על הסוג המתאים ביותר של העץ לצרכי הלקוח.

  מגזין טימברס

  מאמרים נוספים
  בונה או משפץ? לייעוץ ראשוני ללא עלות לחץ כאן!