botovin-logo

לייעוץ ראשוני ללא עלות חייגו: 072-3902045

פניה מהירה

072-3902045
חידוש, שימון וצביעת דקים

חידוש, שימון וצביעת דקים

רוצים חידוש דקים במחיר הוגן עם אחריות לתוצאה? למניעת סכנת החלקה ושמירה על עמידות העץ, חידוש דקים הוא הפתרון. טימברס מבטיחה לכם שירות איכותי ומקצועי. צרו קשר לייעוץ ראשוני!

כל סוגי הדקים דורשים ניקיון ותחזוקה שגרתיים על מנת שייראו במיטבם.
הדקים צוברים לכלוך באופן טבעי – אובק תועה שדבק בהם, עלים נושרים, בוץ מנעלי העוברים והשבים ועובש אשר מתפתח עם הזמן.
כדי למנוע לכלוך ואף מפגעים כמו סכנת החלקה שיכולה להיגרם ממזיקים אלה, מומלץ לנקות ולתחזק את רצפת הדק כפעם בשנה, עם עדיפות לעונת האביב.
באמצעות תהליך נכון של ניקיון קפדני ומקיף ניתן להאריך משמעותית את חיי הדק ולהעניק לו מראה רענן ומשופר כל שנה מחדש.

הצצה קטנה - גלריית התמונות שלנו

לייעוץ ראשוני ללא עלות

חייג 072-3902045 או מלא את הטופס!

  • למה נועד השירות?
  • תהליך עבודת הניקיון והתחזוקה של הדק
  • טיפים לצביעת הדק

  שירות הניקיון שלנו שכולל  – חידוש, שימון וצביעת דקים, נועד בעיקר לאנשים הרוצים לשמור על מראה הדק שלכם נקי ורענן. החידוש מסייע לשמור על הדק לשנים ארוכות ללא צורך בהחלפה או בנייה מחדש. בנוסף, במקרה של נזק לדק, אנו מגיעים ומשפצים אותו באמצעות קורות עץ מתאימות.

   

  המומחים של חברת טימברס יודעים כי על מנת לשמור על מראה הדק חשוב שנדע כי יש לשמור על התחזוקה והניקיון של הדק. דקים מטבעם צוברים אבק, עלים לכלוך, בוץ ועוד, ולכן חשוב כחלק מהשגרה לתחזק את הדק ולשמור עליו. את הדק מומלץ לתחזק פעם בשנה על ידי ניקיון וליטוש. את הדק רצוי לחדש בעונת האביב ולאחר גשמי החורף, ויש לעשות זאת עם חומרי ניקוי מיוחדים לדק. את החומרים תוכלו למצוא אצלנו, ואנו ננחה אתכם בבחירת החומר המתאים ביותר לדק שלכם.

   

  על מנת לנקות את הדק חשוב להסיר את כל החפצים שנמצאים על הדק ולשאוב את הדק שאיבה יסודית. את הלכלוך שנותר על הדק יש להסיר באמצעות זרם מים חזק או באמצעות לחץ אוויר. לאחר סיום הניקוי עוברים לקרצוף הדק עם חומרי הניקוי שלנו ומניחים לקצף לנוח על הדק כרבע שעה. לאחר רבע שעה שוטפים את הדק מחומרי הניקוי, מטאטים וניתן למרוח על הדק שמן או לכה – בהתאם לסוג הדק.

  לפני ניקוי דק אנו ממליצים להתייעץ עם בעלי המקצוע שלנו. אנו נעניק לכם ייעוץ, וליווי לאורך כל תהליך הניקוי והתחזוקה של הדק.

  שירותי הניקיון ותחזוקת הדק שלנו הינם מהטובים בארץ. בחברת טימברס אנו דואגים לספק חומרי ניקוי ושירותי ניקיון ותחזוקה לכלל הלקוחות תוך התאמת השירות לסוג הדק. שירות זה מומלץ לכל בעלי הדקים בכל אזורי הארץ, והוא חשוב ביותר לשמירה על הדק, בין אם מדובר בדק סינטטי או דק העשוי מעץ. כדי להאריך את חיי הדק ולשמור עליו יפה ומשולם, ניתן להתייעץ עם אנשי המקצוע שלנו ולהבין כיצד ניתן לתחזק את הדק באופן עצמאי.

  התהליך המקצועי המומלץ על ידי חברת טימברס מעניק לדק מראה רענן, אך היתרונות שבמלאכת הניקוי אינם מסתכמים בחזות נעימה, אלא יש בהם לשמר היטב את הדק ולהאריך את חייו.

  לפיכך, התהליך הוא קפדני ומקיף וכולל את כל השלבים הרלוונטיים לשמירה על איכות גבוהה של הדק:

  פינוי וחשיפת הדק: בשלב הראשון הדק מפונה מכל האביזרים עליו, כדי שיהיה ניתן לטפל בו באופן נקודתי וללא תקלות.
  שאיבת אבק וטאטוא: סילוק הלכלוך הראשוני נעשה באופן כוללני באמצעות שאיבת אבק וטאטוא – כך ניתן לסלק את האלמנטים הגדולים ראשית, לפני הניקוי העמוק של הדק.
  שטיפה: השטיפה של הדק נעשית באמצעים חודרניים, כמו צינור מים או לחץ אוויר, וכך ניתן להבטיח חדירה גם אל תוך סדקי העץ וסילוק אף של לכלוכים זעירים.
  קרצוף: לאחר השטיפה הראשונית ניתן לעבור לניקוי עומק, באמצעות קרצוף מאסיבי של גוף הדק באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים.
  שטיפה שנייה: לאחר הקרצוף ולאחר השהיה בה חומרי הניקוי נספגים בדק ומבצעים את עבודתם, שוטפים את הדק שוב, עם שימוש נוסף באמצעים החודרניים כדי להבטיח סילוק מלא של כל הלכלוך שנותר יחד עם שאריות חומרי הניקוי.
  מריחת שמן או לכה: כדי שתהליך הניקיון לא יהיה לשווא, יש להגן על הדק ממפגעים חיצוניים, ובמיוחד כאשר הוא חשוף ורגיש לאחר הטיפול – לשם כך מורחים שמן או לכה ייעודיים בהתאם לסוג העץ.
  בנוסף לתהליכים אלה, אשר מהווים חלקים בלתי נפרדים ממלאכת הניקיון והתחזוקה של הדק, ניתן למנות שלבים אפשריים נוספים שמומלץ לצרף:

  צביעה: צביעת הדק משתלבת מצוין עם תהליך הניקיון והתחזוקה שלו, והיא פעמים רבות מחליפה את שלב מריחת השמן – צבעים רבים המיועדים לעץ משלבים בהם מראש את החומרים הפעילים המגנים על העץ, וכך ניתן לשמר אותו באמצעות הצבע.
  ליטוש: במידת הצורך, ניתן לתקן פגמים אסתטיים או פונקציונאליים קטנים באמצעות ליטוש של העץ – התהליך מעניק לדק רעננות מבורכת.
  החלפה: זמן התחזוקה והניקיון הוא הזמן הטוב ביותר כדי לדאוג לשיפוץ של כל החלקים הפגומים בדק – אם ישנה קורה פגומה, או חלק שבור בדק, אין זמן טוב יותר לתקן אותו ולהחליף אותו בחלק חדש מאשר זמן הניקיון והתחזוקה.

  צביעת הדק היא אחת המלאכות החשובות ביותר לשימור הדק, ויש לה השפעות פונקציונאליות ואסתטיות גם יחד.

  מבחינה אסתטית, הצבע מעניק לדק מראה חדש ורענן, וזאת ללא תלות בגוון הצבע ובאופן השילוב שלו עם המרחב העיצובי של חלל החוץ.

  מבחינה פונקציונאלית, צבעים ייעודיים לעץ מכילים בהם חומרי הגנה אשר מבודדים את העץ ושומרים עליו מפני מפגעים חיצוניים.

  לפיכך, חשוב לדעת כיצד לצבוע את הדק באופן הטוב ביותר, וניתן להיעזר בכמה מן הטיפים הבאים:

  הכנת הסביבה: אל תשכחו להכין את כל סביבת הדק – כסו את האלמנטים השונים הנמצאים בסביבתו של הדק ביריעות ניילון, ובמיוחד אלו שיהיה קשה להסיר מהם את הצבע לאחר מכן, כמו צמחייה או אלומיניום.
  נקו את הדק: שכבת הצבע יוצרת בידוד עבור העץ, וכך מגנה עליו ממפגעים חיצוניים, אך אין טעם לכלוא את הדק בתוך שכבה מבודדת יחד עם לכלוך הנמצא שם קודם – לכן יש לנקות קודם את הדק היטב, ורק אז לגשת למלאכה.
  צבעים כהים מגנים יותר: זכרו לשלב בשיקולים האסתטיים את העובדה שצבעים כהים נוטים לספק הגנה יעילה יותר עבור הדק – הפיגמנטים הכהים מגנים על הדק מפני קרינת השמש.

   

   

  מגזין טימברס

  מאמרים נוספים
  בונה או משפץ? לייעוץ ראשוני ללא עלות לחץ כאן!