botovin-logo

לייעוץ ראשוני ללא עלות חייגו: 072-3902045

פניה מהירה

072-3902045
גדרות סבכה

גדרות סבכה

“גדר סבכה היא סוג תצורה של גדר בו קורות העץ יוצרות מעין סבך אשר מעניק לגדר את שמה.
לרוב גדרות סבכה עשויות מקורות על קורות של עץ אשר מסודרות בשתי וערב או באלכסונים קבועים. גדרות סבכה של טימברס מאפשרות לכם ליהנות מאזור פרטי ומעוצב בגינה. גלו כיצד נוכל להגשים את החלום שלכם לגינה מעוצבת. צרו קשר לייעוץ ראשוני!”

גדר סבכה היא סוג תצורה של גדר בו קורות העץ יוצרות מעין סבך אשר מעניק לגדר את שמה.
לרוב גדרות סבכה עשויות מקורות-קורות של עץ אשר מסודרות בשתי וערב או באלכסונים קבועים.
באופן הזה, הגדר אינה חסומה לחלוטין וכשמתבוננים בה מקרוב ניתן לרוב לראות בקלות את צידה האחר, אך כאשר מביטים עליה בשלמותה היא נראית כמקשה אחת חסומה לחלוטין.
התצורות השונות של גדר הסבכה יכולות להיבדל זו מזו באופן משמעותי, החל מן המרווחים בין קורות העץ והזווית ביניהם, ואפילו עד הצורה של הקורות.
כך או אחרת, גדר הסבכה מזכירה רשת במראה, והיא מהווה פתרון תחימה מתוחכם ששואב שלל יתרונות.
כדי להפוך אותה לפונקציונאלית אף יותר, קורות העץ המשומשות עבור הגדר עוברות תהליך אימפרגנציה שמעניק להן יכולת עמידות יעילה כנגד מפגעים חיצוניים.

.

הצצה קטנה - גלריית התמונות שלנו

לייעוץ ראשוני ללא עלות

חייג 072-3902045 או מלא את הטופס!

  • יתרונות גדר הסבכה

  התצורה המיוחדת של גדר הסבכה מכילה בה שלל יתרונות אשר היו ידועים עוד מימי קדם, וניתן למצוא שימוש רב בשיטת הסבכה במבחר רחב של סגנונות אדריכליים בעולם משלל תקופות שונות.
  כך, בנוסף לסגולות הטבעיות הטמונות בגדר הסבכה כתוצאה מן המבנה ההנדסי שלה, יש בה גם את ההיכרות האינטואיטיבית מסגנונות בנייה מוכרים ואקזוטיים גם יחד, אשר מעניקה לה אופי של אותנטיות ויציבות.
  בין היתרונות השונים, ניתן למנות את הבאים:

  • תחימה חלקית: היתרון המרכזי ביותר של גדר הסבכה הוא האיחוד הבלתי אפשרי שהיא יוצרת בין אלמנט אטום כמו חומה לבין אלמנט שקוף כמו חלון.
   החומה היא יציבה ובלתי חדירה, ומי שנמצא מעברה השני אינו יכול להביט פנימה – אך באותה מידה ממש, גם מי שנמצא מצידה הפנימי אינו יכול להבטיח החוצה.
   החלון מנגד הוא שקוף לחלוטין, וניתן לראות דרכו היטב את הנוף החיצוני, אך כך גם מי שנמצא מחוץ יכול להביט פנימה.
   גדר הסבכה מבקשת לאחד בין שני האלמנטים – מצד אחד הגדר נראית חסומה לחלוטין ולא ניתן לראות דבר מבעדה, אך כאשר עומדים מצידה הפנימי ומבקשים להביט החוצה, ובמיוחד כאשר מתקרבים לשפת הגדר, לפתע ניתן לראות הכל בבירור.
  • מראה אלגנטי: המראה של גדר הסבכה משדר חן, חום וביתיות שיש בהם להשפיע על החצר כולה.
   הדבר מתקבל ראשית כל מן השימוש בעץ כחומר גלם, אשר יש בו איכויות אסתטיות טבעיות אשר מעניקות לחלל בו הוא משולב תחושה כפרית ואדמתית.
   אך בנוסף לכך, גדר הסבכה מכילה בה ניחוח של חופש כתוצאה מן התצורה המיוחדת שלה, ויש בהתרה שלה לחדירה של נופים וצבעים מן החלל החיצוני לשוות תחושה של מרחב.
  • אורך חיים ממושך: השימוש בעצים שעברו תהליך אימפרגנציה מבטיח אריכות חיים לגדר הסבכה, וכך ניתן לסמוך עליה שתישאר פונקציונאליות גם לאחר שנים ארוכות.
   בנוסף לכך, המבנה המיוחד של הגדר עוזר להסוות פגמים אסתטיים קלים שהיו עשויים להיות בולטים הרבה יותר על מקשת עץ אחידה.

  שאלות ותשובות

  כיצד מתקינים גדרות סבכה?

  גדרות סבכה מאפשרות התקנה קלה ביותר. ההתקנה אורכת זמן קצר והיא נחשבת ההתקנה פרקטית במיוחד וזריזה יותר מכלל הגדרות שישנן כיום.

  מה היתרון המרכזי של גדר סבכה?

  גדר זאת מעוצבת בצורה הנראית מעט כמו מסננת, ולכן היא אינה חוסמת את האוויר או את האור שנמצא בחלל.

  האם ניתן להתאים את גודל הגדר למבנה?

  בהחלט! את הגדר ניתן להזמין מחברתנו בגדלים שונים.

  מגזין טימברס

  מאמרים נוספים
  בונה או משפץ? לייעוץ ראשוני ללא עלות לחץ כאן!